Çanta Tamiri Nasıl Yapılır?

Çanta tamiri dikkat isteyen konulardan birisidir. Çünkü bir şeyi düzeltmek yapmaktan çok daha zor bir iştir. Bu nedenle de çanta tamiri zordur. Çanta sapı tamiri, çantanın yırtılması, çantanın sökülmüş olması, fermuar bozulması, çanta kilidinin bozulması, kulp kırılması şeklinde birçok farklı sorunlar meydana gelebilir. Çanta tamirinin en iyi şekilde yerine getirilmesi gerekir. Çünkü bir yeri tamir ederken başka bir yerin bozulma olasılığı oldukça fazladır. Kaliteli bir işin ortaya çıkması gerekir. Çanta tamirine ihtiyaç duyulmasının nedeni kaliteli bir yapıya sahip olan çantaların oldukça pahalı olmasından kaynaklanır. Kırşehir çanta tamiri olarak pahalı olan çantalarınızı tamir edip uzun bir süre daha kullanma imkânına sahip olmanıza yardımcı oluyoruz.

 

Konya Çanta Tamiri Hakkında

Konya çanta tamiri olarak işlemlerimizi yerine getirmek için farklı ekipmanlara ihtiyacımız olur. Eğer tamir işleminin yerine getirileceği çanta örgü ise ona özel ekipmanların kullanılması gerekir. Kadın çantası tamiri için gerekli olan temel ekipmanlar; dikiş makinesi, çanta için gerekli olan parçalar, makas, çanta için gerekli olan malzemeler, iplik çeşitleri şeklinde malzemelere ihtiyaç vardır. Bunların dışında ihtiyaç duyabileceğiniz farklı ekipmanlarda bulunabilir. Ancak en temel malzemeler bu ürünlerdir. Her çantaya ayrı bir ipin ya da iğnenin kullanılması da gerekir. Çünkü deri çanta ile örgü çanta aynı yapılara sahip olan ürünler değildir.

 

Tamir İşlemi Sırasında Neler Yapılır?

Kırşehir çanta tamiri işlemlerimizde çanta üzerinde bulunan yırtık ya da sökük kısımlarının dikilmesi işlemini yerine getiriyoruz. Öğrenci çantası tamiri esnasında genellikle bu tip işlemler yerine getirilir. Ancak çanta tamir işlemi sırasında doğru parçaların aynı zaman da uyumlu bir ipin tercih edilmesi gerekir. Aynı zaman da özenli bir işlemin yerine getirilmesi gerekir. Çünkü çantanın tamir işlemi yerine getirilirken orijinali ile bir uyum içerisinde bulunması gerekir. Çanta tamir işlemi sırasında yapılacak olan işlemler çanta da meydana gelen sorunlara göre değişiklik gösterir. Bu nedenle de çanta tamiri sırasında yapılacak olan işlem sırasının anlatılması şeklinde bir durum söz konusu olamaz. Soruna göre değişiklik gösterir.

 

Daha önce ele aldığımız Çanta Tamiri ile Yenileme İşlemi yazısını okumalısınız…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir